Son olarak 2011 yılında ülkemizde düzenlenen Formula 1 Türkiye Grand Prix i FIA (Dünya Otomobil Motorları Federasyonu)'nın yaptığı açıklama ile 2020 yılında tekrardan ülkemize geliyor. Bu büyük heyecan 13-15 Kasım 2020 tarihlerinde İstanbul Park pistinde gerçekleşecek. Sakarya (Adapazarı) ve çevre ilçelerden bu büyük heyecanı yerinde seyretmek isteyen misafirlerimiz için bir rehber niteliğinde bu yazıyı hazırladık ve Sakaryadan Sakaryadan Formula 1 (İstanbul Park)e Nasıl Gidilir? sorusunun cevabını yazımızda verdik.

 

BREAKING: The Turkish Grand Prix is back!

F1 will also be making two trips to Bahrain, before heading to Abu Dhabi in mid-December. #F1 pic.twitter.com/gmMjcWGiSg

— Formula 1 (@F1) August 25, 2020

Sakaryadan FORMULA-1 Türkiye Grand Prix'ine (İstanbul Park) Ulaşım

Formula-1 Türkiye Grand Prixinin açıklanmasıyla birlikte Sakaryadan İstanbul Park pistine ulaşım sorusu gündeme geldi. Sakaryadan İstanbul Park (Formula-1) e ulaşım artık çok kolay. Yapmanız gereken tek şey Sakarya Sabiha Gökçen Servis Bileti alıp saatinde VOGO TUR aracına binmektir. VOGO TUR sizleri aktarmasız olarak 75 dakikada Sabiha Gökçen Havalimanına ulaştırır. Sabiha Gökçen Havalimanından İstanbul Park pistine ulaşım bilgilerini aşağıda bulunan makalelerle anlatacağız.

Sabiha Gökçenden Formula-1 Türkiye Grand Prix'ine (İstanbul Park) Ulaşım

Sabiha Gökçenden İstanbul Park pistine ulaşım için birçok yol bulunuyor ancak en kolay ve ulaşılabilir yöntemleri sizlerle paylaşmak istedik.

  1. Taksi ile: Sabiha Gökçen Havalimanı önünden kalkış yapan ticari taksiler vasıtasıyla yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuk sonrası İstanbul Park pistine ulaşabilirsiniz.
  2. VOGO TUR VIP hizmetiyle: VOGO TUR vip araçlarıyla sizleri en kısa sürede İstanbul Park pistine ulaştırır. Rezervasyon için 0850 305 41 41 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.
  3. Formula-1 yarış dönemlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından havalimanı-İstanbul Park pisti arası ring servis yapan otobüs seferleri düzenlenecektir. Bu ring seferleriyle rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Formula-1 Türkiye Grand Prix'inde COVID-19 Tedbirleri

 Yapılan açıklamaya göre Formula-1 Türkiye seyircili olarak gerçekleştirilecek ancak ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu Koronavirüs pandemisi sebebiyle tedbirler sıkı şekilde uygulanacak. Örneğin 1 koltuk dolu 1 koltuk boş uygulaması bu organizasyonda da geçerli olacak. Formula-1 yarışları ve antrenmanlarını izlemeye gelen seyircilere maske takma zorunluluğu getirilmiş olup aynı zamanda giriş turnikelerinde ateş ölçümü yapılacak. Herhangi bir COVID-19 bulgusu ya da semptomu gösteren bireyler toplumdan ayrıştırılarak karantina tedbirleri kapsamında en yakın sağlık kuruluşuna götürülecek.